Zestaw wypoczynkowy to zawsze jedna z poważniejszych i większych inwestycji podczas urządzania nie tylko salonu, ale i całego domu! Ma w końcu służyć nam przez długie lata, być ultra wygodny, stylowy i modny. Nic więc dziwnego, że jego wybór wymaga czasu i zastanowienia. Dzisiaj skoncentrujemy się na jednym z dostępnych wariantów – narożnikach modułowych.

Narożniki modułowe to mnóstwo możliwości. Idealne rozwiązanie dla osób, które lubią mieć wybór. Dla wszystkich, którzy poszukują spersonalizowanego, oryginalnego zestawu wypoczynkowego, dopasowanego pod absolutnie każdym względem do ich potrzeb. Co wyróżnia narożniki modułowe i jakie są ich największe zalety?

Po pierwsze: możliwość samodzielnej konfiguracji

Narożniki modułowe, podobnie jak wszystkie meble systemowe są tworzone z myślą o zróżnicowanych potrzebach i oczekiwaniach użytkowników. Wybierając tę formę zestawu wypoczynkowego, każdy zyskuje możliwość samodzielnego zadecydowania o każdej właściwości. Nie wybieramy jedynie koloru i rodzaju materiału obiciowego, ale także wielkość mebla, jego kształt, układ oraz indywidualne funkcjonalności. Dzięki temu jesteśmy w stanie idealnie dopasować narożnik modułowy do naszego wnętrza. Jeśli mamy ogromny, otwarty salon, możemy zdecydować się na równie ogromny narożnik z maksymalnie wykorzystanym potencjałem. Na przykład w kształcie litery „U” lub „L”, na którym zmieści się zarówno nasza rodzina, jak i zaproszeni goście. Zdecydowana większość narożników w kształcie litery „L” może zostać ponadto zaprojektowana zarówno lewo-, jak i prawostronnie, co jeszcze bardziej poszerza nasze możliwości w zakresie ich dopasowania do układu pomieszczenia.

Na tak liczne wariacje pozwala charakterystyczny sposób projektowania i wykonania tego typu mebli. W obrębie jednej kolekcji wyróżniającej się określonym stylem znajdziemy wiele rozmaitych modułów. Spośród nich wybieramy następnie te, które odpowiadają naszym potrzebom oraz możliwościom, jakie stwarza dostępna przestrzeń.

Po drugie: idealne do każdego wnętrza i każdej rodziny

Narożniki modułowe jako jedyne meble są w stanie tak doskonale dopasować się do rozmiaru i układu wnętrza. Znakomicie odnajdują się zarówno na ogromnych przestrzeniach, jak i w niewielkich pokojach dziennych w mieszkaniach w bloku. To ponadto bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla dużych rodzin. Standardowe kanapy i narożniki czasami mogą okazać się tu niewystarczające. Narożniki modułowe ze względu na mnogość oferowanych modułów pozwolą nam zaprojektować taki mebel, na którym bez problemu i w komfortowych warunkach będą mogli wypoczywać jednocześnie wszyscy domownicy.

Po trzecie: nowa jakość komfortu

Zakup narożnika modułowego będzie wspaniałą inwestycją również ze względu na ogromny komfort, jakiego dostarczy nam wypoczynek na nich. Jest to zasługą nie tylko samego sposobu wykonania, użytych materiałów, czy rodzaju wypełnienia. O jakość naszego wypoczynku dbają w tym przypadku także dodatkowe funkcjonalności. Są to m.in. siedziska z wysuwanymi podnóżkami, regulowane zagłówki, specjalne wałki i poduszki lędźwiowe, profilowane oparcia, czy szerokie, długie szezlongi służące jako jeden z boków narożnika. Dzięki nim możemy zdecydowanie podnieść komfort i jakość naszego odpoczynku oraz dopasować go do indywidualnych preferencji.

Po czwarte: możliwość wielofunkcyjnego zastosowania

Narożniki modułowe, podobnie jak wiele mebli tapicerowanych, mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Jedną z głównych i najistotniejszych pozostaje funkcja spania. Dzięki niej jesteśmy w stanie w kilka chwil przemienić standardowe siedzisko w wygodne łóżko. Dla jeszcze większego komfortu takie narożniki modułowe są wyposażane w dodatkowe pojemniki na pościel. W ten sposób poduszki, prześcieradła i kołdry znajdują się zawsze pod ręką, w łatwym dostępie. Nawet jeśli nasz salon nie spełnia jednocześnie funkcji sypialni, rozkładany narożnik to bardzo wygodne rozwiązanie. Zwłaszcza wtedy, gdy odwiedzi nas rodzina z daleka lub przyjaciele, a spotkanie trochę się przeciągnie.