Przestrzeń dzienna to właśnie to miejsce, w którym powinien znaleźć się stolik kawowy. Jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdego pokoju dziennego. Mebel, który sprawia, że wypoczynek na kanapie staje się jeszcze przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Jaki będzie najlepszy stolik kawowy do salonu? Pomiędzy jakimi modelami możemy dzisiaj wybierać?

Stolik kawowy stanowi uzupełnienie każdej części wypoczynkowej w pokoju. Jego obecność jest zdecydowanie niezbędna, jeśli podczas relaksu przed TV lub z książką, lubimy sięgać po smaczne przekąski lub napoje. Stolik kawowy jest także miejscem do przechowywania pilotów, które w ten sposób zawsze znajdują się w zasięgu ręki. Docenimy go ponadto w trakcie wspólnych spotkań, urozmaicanych grami planszowymi. Wybór tego mebla powinien zostać dlatego bardzo dobrze przemyślany. Warto skierować w związku z tym swoją uwagę przede wszystkim na funkcjonalne meble systemowe, oferujące następujące rodzaje ław i stolików kawowych:

Stolik kawowy do salonu z funkcjonalnościami

Najlepszy stolik kawowy do salonu? Zdecydowanie ten, z funkcjonalnościami, takimi jak w szczególności dodatkowe półki lub szuflady. W prosty sposób zwiększają one powierzchnię do przechowywania i wolne miejsce na głównym blacie. Takie stoliki i ławy pozwolą Ci spędzać wolne chwile w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Bez względu na to, czy wypoczywasz w pojedynkę, czy też ze swoimi bliskimi. Dzięki dodatkowym miejscom na drobiazgi główna przestrzeń będzie mogła zostać przeznaczona na m.in. napoje i przekąski, a pozostałe wnęki na przedmioty takie jak zwykle leżące na stoliku piloty lub czasopisma. Porządek i wygoda gwarantowane!

Ława kawowa.

Zestaw stolików kawowych do salonu

Jeśli nie podobają Ci się nieco masywniejsze ławy z dodatkowymi półkami i szufladami, jednak również zależy Ci na stoliku kawowym o większej powierzchni, alternatywnym rozwiązaniem będą zestawy stolików kawowych do salonu. Komplety składające się najczęściej z dwóch lub trzech brył różnych rozmiarów, które w zależności od sytuacji możesz rozsunąć lub wsunąć jeden pod drugi, by nie zabierały cennego miejsca.

Zestaw stolików kawowych.

Takie zestawy są nad wyraz funkcjonalne, a przy tym gwarantują ciekawy efekt wizualny w każdym salonie. Najmniejsze ze stoliczków umieścisz ponadto bez problemu w dowolnym miejscu. Nie tylko naprzeciwko kanapy, ale i z jej boku, czy też przy ustawionym w rogu salonu fotelu. Zestawy tych mebli cieszą się dlatego dzisiaj dużą popularnością zarówno w domach, jak i niewielkich pokojach dziennych w bloku.

Stolik kawowy do salonu czy ławostół?

Kolejną z propozycji wyjątkowo praktycznych stolików kawowych do salonu są… ławostoły! Wyjątkowe meble o zastosowaniu 2w1, będące ławą i stołem pokojowym w jednym. Na co dzień ławostół wygląda jak zwykły, niższy stolik kawowy, tym samym nie zabierając dodatkowej przestrzeni. Gdy jednak odwiedzą Cię bliscy, możesz przeobrazić go w stół pokojowy, poprzez uniesienie i rozsunięcie ukrytego we wnętrzu nowoczesnej konstrukcji blatu.

Ławostół w salonie.

Ławostół to idealne rozwiązanie do mniejszych pokojów dziennych, w których nie ma już miejsca na dodatkowy, standardowy stół pokojowy, który miałby stać tam „na stałe”. Dzięki ławostołom nie musisz rezygnować natomiast z funkcjonalności i komfortu podczas wspólnych spotkań.