Studia to czas, w którym wielu młodych ludzi po raz pierwszy w życiu opuszcza swój rodzinny dom na dłużej. Wyprowadzają się oni wtedy najczęściej do akademików, a także wynajmowanych mieszkań. Czasami są to gwarantujące większą prywatność i swobodę kawalerki, czasami natomiast mieszkania dla kilku osób, które ograniczają koszty. Jak powinno wyglądać mieszkanie dla studenta? W jaki sposób je urządzić, aby było ono funkcjonalne, a przy tym modne?

Mieszkanie dla studenta – kawalerka czy wynajmowany pokój?

Mieszkanie dla studenta w jasnych kolorach. Kwestią decydującą są tu praktycznie zawsze pieniądze. Wynajem kawalerki to oczywiście większy wydatek. Małe studia zapewniają jednak o wiele bardziej komfortowe warunki, ponieważ gwarantują pełną prywatność, swobodę.

Mniej kosztowne i obciążające budżet jest z kolei wynajmowanie osobnego lub dzielonego pokoju w większym mieszkaniu. W tym jednak przypadku musimy przygotować się do życia w grupie, nierzadko z całkowicie obcymi osobami. Wynajem pokoju będzie dlatego idealnym rozwiązaniem dla ludzi młodych, którzy lubią spędzać czas w towarzystwie i bardzo chętnie nawiązują nowe znajomości.

Jak urządzić mieszkanie dla studenta?

Mieszkania mające służyć studentom powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Obecnie nie warto lekceważyć również względów estetycznych. Tym bardziej że dostępne dziś oferty meblowe pozwalają urządzić stylową przestrzeń bez dużych nakładów finansowych!

Meble do mieszkania studenta

W mieszkaniu dla studenta, niezależnie od tego, jaką formę przybierze, nie może zabraknąć strefy do pracy i nauki: biurka i miejsca na książki – regału, półek, biblioteczki. Niezbędne będzie także łóżko lub mebel tapicerowany 2w1, szafa na ubrania, stół z krzesłami oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny i łazienka. Do urządzania takiej przestrzeni świetnie nadają się meble systemowe. Dostępne w atrakcyjnych cenach oraz przeróżnych wariantach do wyboru. Kolekcje składające się z wielu modułów pozwalają na wygodne zaaranżowanie zarówno mniejszej, jak i większej przestrzeni. Urządzając mieszkanie dla studenta, zdecydowanie nie warto ograniczać się do najtańszych rozwiązań, które oznaczają najczęściej wątpliwą jakość i trwałość. Wysokiej jakości meble systemowe przy odpowiednim użytkowaniu przez długie lata mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie.

Nowoczesna kawalerka dla studenta.

Styl i kolory w mieszkaniu studenta

Ludzie młodzi lubią przede wszystkim nowoczesność. Proste, regularne formy. Klasyczne, stonowane kolory. W takim też stylu najlepiej jest urządzić mieszkanie, w którym z chęcią spędzą oni kilka lat swojego życia. Komfortowe, funkcjonalne i nowoczesne mieszkanie zagwarantuje każdemu wynajmującemu stałych klientów, którzy chętnie pozostaną w nim na dłużej. Zamiast kombinować ze stylami, barwami, wzorami, czy kształtami, bezpieczniej będzie zaufać współczesnym trendom. Jeżeli obawiamy się, że nowoczesne mieszkanie dla studenta stanie się mało przytulne, warto zadbać o jego „dopieszczenie” poprzez starannie dobrane dodatki. W niewielkich wnętrzach wspomagajmy się ponadto jasnymi, delikatnymi kolorami, które wizualnie powiększą każdy pokój i wprowadzą do środka przytulny klimat.