Urządzanie domu nieodłącznie wiąże się z koniecznością podejmowania wielu decyzji. Jedne rozwiązania są dla nas oczywiste, natomiast nad innymi musimy poświęcić więcej uwagi i rozważań. Do częstych dylematów należy wybór umeblowania, od którego zależeć będzie stylistyka naszych wnętrz. Dostępne możliwości to meble modułowe lub meble na wymiarKtóre z nich sprawdzą się lepiej oraz czym różnią się te dwa modele?

Meble modułowe

Meble modułowe, określane również jako systemowe to rozwiązane dające ogromne możliwości. Są to zestawy składające się z wielu elementów- modułów, spośród których możemy wybierać bryły, które pasują wymiarami oraz swoją funkcją do aranżowanego wnętrza. Ze względu na ich proste, regularne kształty meble te można wygodnie łączyć, tworząc dowolne zabudowy, odpowiadające warunkom każdego pomieszczenia.

Zaletą zestawów modułowych jest ich szeroka dostępność, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, a także bogata oferta, dedykowana różnym pokojom. Meble modułowe to bowiem rozwiązanie do kuchni, łazienki, sypialni, a także pokoju dziennego.

Zestawy systemowe są ponadto świetną propozycją dla wszystkich, którzy lubią mieć wybór. Poszukując mebli modułowych na przykład do kuchni, możemy bowiem personalizować zabudowę na wielu płaszczyznach. Do naszej decyzji należy m.in. kolorystyka frontów/korpusów, rodzaj uchwytów oraz dodatkowych elementów, takich jak oświetlenie lub cichy domyk.

Meble na wymiar

Czym różnią się meble na wymiar od modułowych? Meble na wymiar są tworzone przez stolarza na podstawie szczegółowych, indywidualnych wytycznych od Klienta. Dzięki takiej zabudowie możemy doskonale wykorzystać każdy skrawek wolnej powierzchni, a także zaprojektować układ odpowiadający naszym gustom i potrzebom. Wybierając meble na zamówienie, wskazujemy nie tylko wymiary i rodzaj szafek, ale również wygląd i materiał, z jakiego zostaną wykonane fronty, uchwyty oraz blat.

Ze względu na to, że meble na wymiar są produkowane przez stolarza, ich cena jest przeważnie większa, niż w przypadku gotowych mebli modułowych. Konieczność wytworzenia wiąże się również z dłuższym czasem oczekiwania.

To, jakie umeblowanie wybierzemy, w dużej mierze zależy od budżetu, jakim dysponujemy, naszych potrzeb oraz warunków urządzanych wnętrz. W dużych, przestronnych pomieszczeniach możemy zdecydować się zarówno na meble modułowe, jak i na wymiar. Niewielkie i nieregularne przestrzenie często wymagają natomiast skorzystania z zestawów na zamówienie.