Trendy w branży meblowej nie ulegają tak szybkim zmianom, jak ma to miejsce przykładowo w świecie mody. Pozwala to z łatwością nadążać nad aktualnymi kierunkami oraz uważnie śledzić pojawiające się na rynku nowości. Planując aranżację wnętrz, możemy być jednak pewni jednego – ponadczasowe meble systemowe to rozwiązanie, które bez względu miejsce i porę, zawsze okaże się trafionym wyborem. Jakie modne zestawy modułowe warto wybrać do pomieszczeń nowoczesnych i tradycyjnych?

Meble systemowe do wnętrz nowoczesnych

Sympatykom współczesnej stylistyki o prostej estetyce polecamy meble systemowe do salonu i sypialni, charakteryzujące się regularnymi kształtami brył oraz minimalistycznym dekorem. Wśród tego typu propozycji dużą popularnością cieszą się zestawy modułowe bez uchwytowe, wyposażone w oświetlenie LED oraz matowe lub połyskujące fronty. W nowoczesnych wnętrzach znakomicie zaprezentują się także klasyczne barwy: biel, szarość oraz grafit, podkreślone akcentami z drewna, kamienia lub betonu. Inspirujące propozycje znajdziemy w internetowych sklepach meblowych, które oferują swoim Klientom zestawy o różnorodnym designie. Mnogość elementów gwarantuje ogromne możliwości aranżacyjne oraz pozwala znaleźć wyposażenie doskonale dopasowane do urządzanego pokoju.

Meble modułowe do wnętrz tradycyjnych

Meble systemowe znajdą swoje zastosowanie również we wnętrzach, którym bliższy jest styl klasyczny. W zależności od wolnej powierzchni możemy zdecydować się na cały zestaw, jak i wybrać jedynie niezbędne i pasujące do pokoju elementy. W pomieszczeniach o tradycyjnym wystroju dużą popularnością cieszą się obecnie meble modułowe wybarwione w ciepłych drewnianych odcieniach, z zauważalną fakturą drewna. Bogata oferta zawiera również komplety wykonane w stylistyce prowansalskiej lub skandynawskiej, wyróżniające się doskonałym zestawieniem bieli i ponadczasowego drewna. Dopełnieniem tradycyjnego designu mogą być także ozdobne uchwyty, nóżki podtrzymujące bryły oraz subtelne zdobienia na frontach. Połączenie wszystkich powyższych elementów sprawia, że otrzymujemy klimatyczne, przytulne oraz ciepłe wnętrza, przepełnione rodzinną atmosferą.