Meble modułowe są dziś coraz chętniej wybierane zamiast standardowych produktów tego typu, Wynika to z faktu, że meble systemowe pozwalają na korzystniejszą aranżacje nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych

Cechy mebli modułowych

Niewątpliwą zaletą mebli modułowych jest ich mobilność – możesz zmieniać kombinacje, zmieniając rozmieszczenie elementów lub dodając nowe elementy. Jest to szczególnie łatwe w przypadku mebli tapicerowanych; Szafka jest zmontowana w jednoczęściowej ramie, ale umożliwia także ponowne użycie według własnego uznania. Meble systemowe do salonu, pozwalają na taką aranżację przestrzeni, że może on spełniać funkcję reprezentacyjną, a jednocześnie być sypialnią.

Nowoczesne meble to także wygoda transportu poszczególnych elementów. Miękkie elementy wewnętrzne – na przykład ogólny narożnik można rozłożyć na komponenty i łatwo rozmieścić w całym domu, umieszczając krzesła i pufy tam, gdzie są potrzebne dzisiaj, a wieczorem – zrobić z nich jedno duże łóżko. Mówiąc o zaletach mebli modułowych, nie należy zapominać o wadach. Nie wszyscy ludzie lubią nudne proste linie, ograniczenia w formie.

Wskazówki dotyczące wyboru mebli

Przede wszystkim skorzystaj z zaleceń producenta i wybierz komponenty z jednego zestawu. Jeśli nie wiesz jak właściwie rozlokować poszczególne komponenty – skorzystaj z gotowych opcji, które znajdują się w każdej kolekcji. Meble modułowe mają proste kształty (kwadraty, prostokąty), dlatego nie pasują do każdego stylu wnętrza, więc jeśli wolisz barok lub w stylu secesyjnym, lepiej zwróć uwagę na inne modele. Meble segmentowe są często używane do dzielenia przestronnego pokoju na oddzielne strefy – i jako bariera mogą być używane jako narożne sofy, a także szafki lub półki. Elementy mocujące mebli szafkowych powinny być ukryte, a krawędź powinna być starannie przetworzona.