Gruntowne remonty są kosztowne i czasami nie jesteśmy w stanie sobie na nie pozwolić. Jeśli jednak marzymy o tym, aby dokonać zmian w naszych wnętrzach i odświeżyć ich wygląd, możemy zrobić to bez drastycznego nadszarpnięcia naszego budżetu. Czasami nawet całkowicie za darmo! Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!

To naturalne, że po kilku, a już na pewno kilkunastu latach, nasza życiowa przestrzeń przestaje nas zachwycać. Zauważamy jej niedoskonałości, brak funkcjonalności, czy komfortu. Niemodne już rozwiązania po takim czasie silnie rzucają się w oczy. Jeśli jednak w danym momencie nie możemy pozwolić sobie na kompleksowy remont, z pomocą przychodzą inne „sztuczki”, dzięki którym wprowadzimy do naszych wnętrz powiew upragnionej świeżości!

Meble modułowe – bezkosztowy sposób na metamorfozę wnętrza

Dlaczego akurat meble systemowe? Ponieważ jest to wyposażenie zaprojektowane z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Zarówno tych młodszych, jak i starszych. Kolekcje modułowe od kilku lat cieszą się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem, co wynika nie tylko z ich atrakcyjnej ceny, ale i możliwości, jakie stwarzają.

Są to meble funkcjonalne i ergonomiczne. Projektowane i tworzone tak, aby można było ulokować je na wiele sposobów w najbardziej problematycznych przestrzeniach. Z niewielkich modułowych półek możemy ustawić np. praktyczny regał, a z witryny, szafki RTV i wiszącego modułu zaaranżować nowoczesną meblościankę do salonu.

Zmiana ustawienia mebli

Jeśli posiadamy w swoim domu taki zestaw, pierwszym sposobem na szybką metamorfozę wnętrz, będzie zatem zmiana ustawienia poszczególnych brył. Za pomocą mebli systemowych możemy również wydzielić strefy w salonie, np. poprzez ustawienie kanapy lub długiej komody pośrodku wnętrza. Takie manewr pozwoli nam wyodrębnić część dzienną od jadalnej. Regał może posłużyć z kolei jako ścianka działowa, kamuflująca ukryty w salonie kącik biurowy.

Wymiana pojedynczych brył

Meble modułowe występują również w wielu wariantach, dlatego po czasie, gdy poszczególne bryły przestaną spełniać swoje funkcje, możemy zastąpić je innymi, pochodzącymi wciąż z tej samej serii. Wymiana komody na większą, czy regału zamkniętego na otwarty to tylko jedne z możliwości. Takie rozwiązanie jest także bardzo wygodne w pokoju dziecka. Pozwala na stosunkowo łatwe dopasowanie wyposażenia do aktualnego wzrostu, wieku i potrzeb naszej pociechy.

Wymiana frontów i gałek

Na zmiany z wykorzystaniem zestawów systemowych możemy zdecydować się także w kuchni. Różne kolory i rodzaje frontów (np. matowe, w połysku, frezowane) umożliwiają szybką metamorfozę tego pomieszczenia niedużym kosztem i nakładem pracy.

Pozostałe sposoby na odświeżenie wystroju wnętrz

Metamorfozę salonu, sypialni, kuchni, czy pokoju dziecka przeprowadzimy ponadto na wiele innych sposobów. Warto zdecydować się na m.in.:

  • Zmianę koloru ścian (pamiętajmy, że po pewnym czasie malowanie staje się konieczne) lub wzbogacenie wnętrza o fototapetę, tapetę albo innego rodzaju ścienne pokrycia, np. drewno, cegiełki.
  • Wymianę tekstyliów na nowe albo zmianę ich motywu (nowa pościel, pledy, poduszki, dywan, zasłony).
  • Dodatkowe elementy dekoracyjne w postaci plakatów, roślinności, figurek, ozdób, zdjęć.
  • Zmianę oświetlenia na stylowe i nietuzinkowe oprawy, dopasowane stylistycznie do wystroju pomieszczenia.
  • Dodatkowe, nowe meble, np. wymiana starej kanapy w salonie, czy uzupełnienie aranżacji sypialnianej o piękną toaletkę bądź wygodny fotel do czytania.