Przedpokój to miejsce, którego większą część zajmuje garderoba, wielkością dopasowana do możliwości naszego wnętrza. Wielu z nas wciąż decyduje się na gotowe zestawy, składające się z określonych przedmiotów dostępnych jako tak naprawdę jeden mebel. Jest to najczęściej jednodrzwiowa szafa, panel z lustrem i wieszakami oraz szafka na buty. Co jednak zrobić w przypadku, gdy takie rozwiązanie nie do końca nas zadowala? Sprawdźmy, czym możemy zastąpić klasyczną garderobę w przedpokoju!

Pomysły na garderobę w przedpokoju – meble modułowe

Przedpokój to wbrew pozorom bardzo ważna przestrzeń w każdym domu, która niestety często bywa przez nas pomijana. Nie jest niczym rzadkim, że wykańczamy i dopieszczamy ją dopiero na ostatnim etapie remontu, a nawet po jakimś czasie od jego zakończenia! Pamiętajmy jednak, że przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego wprowadzamy naszych gości. Jego wygląd ma zatem znaczenie! Wygląd, ale i funkcjonalność. Powinno znaleźć się w nim wystarczająco dużo przestrzeni na swobodne przejście, a także miejsce na bezpieczne i wygodne odłożenie okryć wierzchnich oraz butów. Jakie rozwiązanie możemy zastosować w naszym przedpokoju zamiast standardowej garderoby?

Jedną z możliwości są meble modułowe, które dają szerokie pole do manewru w przedpokojach o dowolnym metrażu. Zestawy modułowe składają się najczęściej z wielu różnorodnych pod względem wielkości i formy brył. Spośród nich wybieramy tylko interesujące nas egzemplarze, które spełniają nasze wymagania. Może być to komoda z szufladami i jednodrzwiowa szafa bądź też pakowana dwudrzwiowa szafa narożna i szafka na buty. Decydując się na systemy modułowe, poza wielkością przedpokoju, uwzględnijmy także nasze warunki. Rodziny wielodzietne będą potrzebować znacznie więcej miejsca do przechowywania, aniżeli single lub pary. Podobnie, osoby, które często przyjmują gości, również powinny zadbać o dodatkową przestrzeń na kurtki, płaszcze i pozostałe akcesoria dla swoich bliskich i przyjaciół.

Szafy przesuwane i na wymiar do przedpokoju

Popularną alternatywą dla niewielkiej i mało pojemnej garderoby są rozbudowane szafy przesuwane bądź zabudowa na wymiar. Pierwsze z nich wykorzystuje się najczęściej w przestronnych przedpokojach na otwartych przestrzeniach. Szafa z drzwiami przesuwanymi zapewnia ogromną ilość miejsca do przechowywania nie tylko ubrań, ale również przedmiotów gospodarczych, toreb, czy walizek. Odpowiedni mechanizm otwierania drzwi pozwala natomiast zaoszczędzić przestrzeń oraz zapewnia wygodny dostęp do znajdujących się tam rzeczy.

Szafy i zabudowa wykonywana na wymiar to natomiast idealne rozwiązanie do mniej regularnych wnętrz ze skosami lub wnękami, które chcielibyśmy w pełni zagospodarować. W tym przypadku zyskujemy pewność, że wszystko zostanie rozplanowane zgodnie z naszymi potrzebami i preferencjami. Dzięki temu perfekcyjnie wykorzystamy każdy centymetr dostępnej przestrzeni!