Wraz z szybkim wzrostem i rozwojem dziecka, zmieniają się nie tylko jego zainteresowania, ale również wystrój pokoju. Zabawki ustępują miejsca książkom i elektronicznym gadżetom, a dotychczas kolorowe wyposażenie przybiera bardziej stonowaną, poważną formę. Czy jest jakiś sposób, pozwalający uniknąć nam konieczności częstych zmian aranżacyjnych w królestwie naszej pociechy? Jakie rozwiązania wybrać, aby przez lata nie wyszły one z mody i zachowały swoją ponadczasowość? Odpowiedź jest jedna: meble modułowe – czyli uniwersalne i nowoczesne zestawy, które będą spełniać swoją funkcję zarówno w pokoju pierwszoklasisty, jak i nastolatka.
Co wyróżnia meble modułowe?
Meble modułowe to wyposażenie, które jak żadne inne jest przystosowane do częstych zmian aranżacyjnych. Ich ogromna popularność to zasługa wielu specjalnych właściwości, wpływających na zwiększoną funkcjonalność każdej bryły. W ramach jednego zestawu mamy do wyboru kilka wariantów mebli, różniących się między sobą przede wszystkim wielkością oraz usytuowaniem wewnętrznych przegród. I tak, kolekcja dziecięcych mebli systemowych może oferować nam np. 2 odmienne biurka, 3 szafy, czy też 4 regały do wyboru. W ten sposób łatwo dopasujemy poszczególne bryły do możliwości, jakie stwarza pokój naszego dziecka. Możemy zdecydować się na pojemną i rozbudowaną 3-drzwiową szafę, kosztem mniejszej komody z szufladami na książki i zabawki.
Co jeszcze oferują nam meble modułowe?
- Większy wpływ dziecka na wygląd jego pokoju. Wiele kolekcji daje możliwość wyboru koloru frontów, czy też wstawek dekoracyjnych, które wraz ze zmianą gustów można swobodnie zmienić.
- Niekończące się możliwości aranżacyjne. W ramach jednego zestawu możemy dokupywać nowe elementy, którymi zastąpimy już niepotrzebne w pokoju dziecka meble. Możemy także rozbudowywać istniejący układ o dodatkowe wyposażenie. Dokonywanie wszelkich zmian jest niezwykle proste, ponieważ systemy modułowe są stworzone w ten sposób, aby swobodnie łączyć ze sobą poszczególne bryły, wchodzące w skład jednej serii.
- Optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Uniwersalne formy ułatwiają dopasowanie brył do małych pomieszczeń, a także pokojów znajdujących się na poddaszu. Meble modułowe są ponadto bardzo pakowne- posiadają dużą ilość półek, szafek oraz wnęk do przechowywania.
Czy meble systemowe to dobry wybór do pokoju dziecka?
Meble modułowe to doskonałe połączenie funkcjonalności z estetyczną formą. Są nie tylko mobilne, ustawne oraz pojemne, ale również stosunkowo tanie i atrakcyjne stylistycznie. To wyposażenie, które rośnie razem z naszym dzieckiem. Zmiana upodobań pociechy nie oznacza w tym przypadku konieczności gruntownego remontu. Jeśli chcemy uniknąć częstych transformacji pokoju dziecięcego oraz ograniczyć wydatki, warto już na samym początku wyposażyć go w uniwersalne systemy modułowe. Na przestrzeni lat właściciel pokoju będzie mógł sam wprowadzać drobne poprawki do swojego wnętrza. Czy to w postaci zmiany koloru frontów, czy też wymiany zbyt małego biurka na większy model z tego samego zestawu.